Základní škola

1. nultá školička

První „nultá školička“ v tomto školním roce se uskutečnila v úterý 7. ledna 2020. Na školičku přišlo hodně dětí z různých mateřských školek. (27)

Po vzájemném představení dětí a tělovýchovné chvilce jsme zavzpomínali na vánoční svátky, stromeček, a dárky. Jelikož ten den chodili Tři králové, zazpívali jsme si píseň a pustili jsme se do práce. Děti přiřazovaly a vyhledávaly barvy po třídě, následovala tělovýchovná chvilka, u které si děti vyzkoušely pravo-levou orientaci, pojmy nahoře, dole. Následovala čísla do 5, hledání čísel, přiřazování čísel a všichni zvládli tuto úlohu na jedničku.

V závěru prvního setkání jsme vyzkoušeli řádky a sloupce, pojmy: nahoře, dole, uprostřed, vlevo, vpravo. Předškoláci podle diktátu měli zakreslovat do tabulky 3 jednoduché obrázky. To ještě budoucím školákům dělá trochu problémy.

 

Příští - 2. nultá školička se bude konat 4 .2. 2020 v 16 hodin ve třídě 2.A. Prosím vezměte s sebou nůžky, lepidlo, pastelky. Těšíme se na Vás!