Koruna planety - výstup na velehory

Sportování bez hranic  - Výstup na velehory - Koruna planety

Tak jako v minulých letech tak i letos od čtvrtka 01.06. 2017 do soboty 03. 06. 2017 naše škola v rámci projektu Sportování bez hranic opět hostila naše polské kamarády a přátele. Zúčastnili se spolu s námi již 19. ročníku netradičního výstupu na světové velehory po schodech v podmínkách novohradecké školy. Tentokrát jsme společně vystupovali v rámci programu Koruna planety na nejvyšší horu Evropy kavkazský Elbrus do výšky 5 642 metrů nad mořem. Aby horolezci zdolali tuto výšku, musela každá dvojice společně vystoupat 513 krát ze suterénu do druhého patra a zpět. Ve čtvrtek ve 13 hodin 25 horolezeckých dvojic zahájilo výstup a v pátek okolo 10. hodiny dopoledne již byla první dvojice na vrcholu nejvyšší hory Evropy. Postupně i ostatní dvojice svůj výstup úspěšně dokončily. I našim polským přátelům dal výstup zabrat a velmi ocenili naše výkony z předchozích let, když jsme vystupovali na osmitisícové himalájské velehory. Večer po slavnostním ocenění horolezců jsme si společně užili opékání vuřtů,  diskotéku a potom jsme přespali ve stanovém táboře na školní zahradě. V sobotu dopoledne, když jsme se loučili jsme se navzájem ubezpečili, že toto naše "mezinárodní"setkání nebylo rozhodně poslední. Už se těšíme na další.
Mgr. Petr Cvrček