Malujeme pro život 09.03.2019

Společně se ZŠ Habrmanova se naše škola v letošním roce účastní 7. ročníku projektu Tulipánový měsíc aneb přivolejme s jarem i naději.

Projekt si klade za cíl:

• seznámit veřejnost s potřebností psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým a to srozumitelnou a aktivní formou
  • informovat o současných možnostech pomoci během nemoci
  • podpořit aktivity pro onkologicky nemocné a jejich blízké
  • edukovat v oblasti stereotypů a tabu spojovaných s onkologickým onemocněním a léčbou

Platným motem projektu je "S jarem přivolat i naději". Proto projekt cílí na aktivitu veřejnosti a
nabízí i možnosti se do něj zapojit a to ve třech aktivitách projektu.

Pod heslem "Žijeme zde spolu" se s našimi žáky snažíme aktivně vyjádřit účast a podporu nemocným prostřednictvím výtvarných děl, která budou vystavena na onkologických odděleních.

Prostřednictvím videa posíláme srdečný pozdrav nemocným i jejich rodinám a doufáme, že jim aslespoň tímto způsobem pomůžeme a těšíme se na vernisáž a předání obrázků.