Co mě baví

Můj koníček

Na tento den jsme se všichni moc těšili a důkladně připravovali. Každého z nás baví něco jiného a mohl se tak o svoje záliby podělit s celou třídou. Moc se nám líbil houslista se svým podrobným popisem houslí, malá krasobruslařka, dobrý matematik, fyzik, gymnastka nebo pilot. Děti měly připravené referáty, testíky, pracovní listy, pěkné obrázky a knížky. To všechno jsme prokládali různými hrami, které trénovaly naši paměť v matematice i českém jazyce. Dobře nám k tomuto účelu posloužila i publikace SLOHOVÁ VÝCHOVA, ze které vybíráme vhodná cvičení. Při čtení jsme museli dávat velmi dobrý pozor na krátké úryvky, které jsme pouze poslouchali a měli za úkol zjistit, co v nich je napsáno tak, že to nedává smysl. Řešili jsme také křížovky a sestavovali pyramidy z písmenek, pracovali ve skupinách i dvojicích, vyrobili si krásného motýlka pro radost. Za jeden den jsme ani všechno nestihli, a proto jsme se k tomu vrátili (a moc rádi) ještě druhý den.

D. Havlíková + žáci 3.A