Večerníček

V neděli 02. 02.1965 se na obrazovce československé televize poprvé objevil pořad nazvaný Večerníček. Na dobrou noc se tehdy dětem vysílaly pohádka Kluk a kometa.
     Na typickou znělku s klanícím se chlapečkem si ale diváci počkali až do srpna stejného roku, kde jim Večerníček poprvé popřál dobrý večer před pohádkou O televizním strašidýlku. Od té doby uplynulo už 55 let. TV už nedávno nevysílá černobíle, nejmenuje se československá a pohádek pro děti v televizi i na internetu jsou stovky a tisíce.
     Přes to všechno je tu Večerníček s námi pořád vždy vlídný, srdečný, trochu záhadný s klukovským vzhledem, ale se zkušenostmi padesátníka. Važme si ho za to a mějme ho rádi a přejme mu k narozeninám jen to nejlepší.
      Symbolem pořadu je kreslený kluk s papírovou čepicí na hlavě od malíře Radka Pilaře, který dětem nosí pohádky na dobrou noc.
Večerníček je přibližně desetiminutový večerní televizní pořad s pohádkovým nebo jiným příběhem určeným pro děti.
1.    Skládání papírové čepice, něco z historie
2.    Čtení z pohádkových knížek