Bramborový den

Po podzimních prázdninách se ve 2. A uskutečnil projektový den, pod názvem bramborový. V hlavní roli byly brambory. I oblečení bylo v barvě brambor – hnědé.

Děti se dozvěděly možné i nemožné o naší významné plodině – bramborách. Pak následovala vlastní práce.
Bramborovými tiskátky jsme zdobili šaty pro "Princezničku na bále". Také jsme jí navlékali ztracené korále. Brambory jsme použili i k tiskání na poli. Nechyběla křížovka, zábavné počítání, řazení podle abecedy, pořádek vět. Vypracovali jsme tři pracovní listy s bramborovou tématikou. Soutěžili jsme.
Další den jsme si připravili brambory ke svačině. Nakrájeli jsme je a odnesli do školní jídelny, kde nám je paní kuchařky upekly v troubě. Děkujeme.
 O velké přestávce bylo hotovo a už jsme si na nich pochutnávali. S kečupem a tatarkou byly výborné.
Oba dva dny se vydařily.

Žáci 2. A a  M. Dlabáčková, tř. uč.