Výtvarné činnosti

1. úkol

V chaloupce žili babička a dědeček a s nimi malý Budulínek. Jednou šli babička s dědečkem do města a Budulínek zůstal doma sám. Než odešli, přikázali Budulínkovi: „Nikomu neotvírej,……..“
     Děti dostaly papír A4 rozdělený na 6 malých čtverců s obrázky z pohádky. Po přečtení, měly děti za úkol správně vystřihnout a poskládat  obrázky podle příběhu a vybarvit.

2. úkol

Při výtvarných činnostech žáci 1.A zkouší vše: malují, kreslí, využívají noviny, letáky, roličky, stříhají, lepí, dotváří, vystřihují, vytváří různé koláže, pracují samostatně i ve skupinách.  Někdy jsou činnosti přesně dané a někdy záleží na jejich fantazii. A to byl právě tento úkol. Různé čáry, proužky, vlnky, trojúhelníky a další začátky, nebo konce nebo??? Každý má jinou fantazii a každý vidí část obrázku, část věci, část domku, květiny, duhy aj. Zkuste si vyzkoušet také!!!! Prvňáčci zvládli na výbornou.