Sněhulákový den

Celý týden chumelilo a my jsme se těšili na „sněhulákový den“, kdy si postavíme sněhuláky. Ale bohužel dnešní den to bylo jinak, teplé počasí a bez sněhu.
     Nic méně, nezkazilo nám to náladu. Děti dorazily do školy se svým sněhuláčkem, kterého vytvořily s rodiči. Od malinkých až po obří, úžasné nápady z vlny, papíru, ponožek, kelímků, polystyrénu aj. materiálů. Jeden krásnější než druhý, nešlo vybrat toho nejkrásnějšího.
     Hned jsme si na bílé tričko udělali knoflíky a celá třída byla plná sněhuláků, přečetli jsme si básně, úryvky z knihy - Krtek a sněhulák a pustili jsme se do práce ve skupinách-skládání puzzle, matematika se sněhulákem - tvoření příkladů už do 10, barevné počítání i další skupinová práce – tvoření vět, vystřihování, lepení, barvení, vymýšlení dalších druhů sněhuláků.