Slabikář - Pasování na čtenáře.

Projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“ se zúčastnila 1.A v  knihovně na Novém Hradci Králové. Projekt je zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti dětí prvních tříd. Prvňáčci se seznamovali s knihovnou, s novými knihami, proběhlo společné čtení aj.
Děti se do knihovny vždy těšily, velmi dobře spolupracovaly s paní knihovnicí Petrou Lisou.
Ve středu 12. 6. 2019 proběhlo slavnostní pasování žáků 1.A  na čtenáře. Žáci si připravili krátké vystoupení – básně, písně, hra na flétnu, kytaru, klávesy, následovalo slavnostní předání knížky od Miroslava Tvrze: Kde se nosí krky  a rytířem pasování na čtenáře.
Děkujeme paní Lisé za pěkný rok v knihovně a pěkné programy.
Slabikář, který zná každý z nás, je kniha, jež nás vzpomínkami vrátí to 1. třídy. Každý z nás si vybaví poznávání písmenek, čtení říkadel, pohádek.
 A tak to bylo i v úterý 18.6. 2019 u nás v první třídě. Aby si děti uchovaly pěknou vzpomínku na toto důležité životní období, slavíme na konci školního roku SVÁTEK SLABIKÁŘE.

Po ukázce starých slabikářů, splnění úkolů s písmenky, hledání pohádkových postav, doplňování vět k obrázkům,  děti tvořily svoji korunku se jménem pro pana krále. Maminky dětem na tento slavnostní den připravily koláče, buchty, ovoce, zeleninu, dětské šampaňské a jiné dobroty, které dostávaly za odměnu po splnění úkolů.

A hned druhý den, ve středu 19. 06. 2019 nás navšívil pan král Písmenko a předal nám knížku Medvídek Míša a cesta kolem světa.

Tak teď už jsou znás opravdoví čtenáři.

žáci 1.A