Výuka od 03. 05. 2021 29.04.2021

Organizační pokyny

Škola se otvírá pro žáky v 7. 30 hod.

I. stupeň - beze změny

II. stupeň

•    Výuka probíhá rotačním způsobem (dle kalendáře):

6. A a 7. A - prezenční výuka - liché týdny

- distanční výuka – sudé týdny

8. A, 8. B a 9. A - prezenční výuka - sudé týdny

- distanční výuka – liché týdny

•    Prezenční výuka probíhá dle rozvrhu platného od 01. 09. 2020.

Distanční výuka probíhá dle rozvrhu pro distanční výuku.

•    Podmínkou prezenční výuky je účast na testování, které proběhne hned po příchodu do školy.

Školní družina
•    Provoz školní družiny je zajištěn ráno od 6.30 hod. a odpoledne od 11. 40 – 16.00 hod. Žáci budou rozděleni podle třídy.
•    Žáci, kteří budou na ranní družině, budou otestováni zde.
•    Žáci mají povinnost po celou dobu přítomnosti v prostorách školní družiny nosit roušky.

Školní jídelna
•    Školní jídelna vaří pouze pro žáky přítomné na prezenční výuce. Nárok na oběd mají i žáci v době povinné distanční výuky.
•    Odběr do jídlonosičů není možný.
•    POZOR!
     Žáci, na prezenční výuce mají oběd automaticky přihlášený. Pokud by chyběli nebo některý den oběd nechtěli,

je nutné stravu odhlásit prostřednictvím internetových stránek www.strava.cz.
     Žáci na distanční výuce mají obědy odhlášené. Pokud by některý den oběd chtěli odebrat, je nutné stravu přihlásit

prostřednictvím internetových stránek www.strava.cz.
•    Žáci mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.
•    Při příchodu do školní jídelny žáci budou dodržovat bezpečné rozestupy.

Ostatní
•    Žáci jsou povinni po celou dobu přítomnosti ve škole nosit zdravotnické roušky nebo respirátory.
•    Žák je povinen dodržovat stanovená hygienická pravidla.
•    O konkrétních hygienických pravidlech školy budou žáci poučeni před začátkem výuky.
•    Při vyzvedávání žáků ze školy, družiny nebo jídelny rodiče čekají venku.

Testování žáků
•    Přítomnost na prezenční výuce je podmíněna účastí na testování.
•    Žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování nebo se testování neúčastní, je nadále zakázána osobní přítomnost
     na  vzdělávání.
•    Škola bude absenci evidovat jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit dítěti, žákovi
     či studentovi distanční způsob vzdělávání
•    V případě testování dětí 1. - 3. ročníku 1. stupně ZŠ je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou (zákonný

zástupce či jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit).
•    Testování žáků bude probíhat pravidelně 2x týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek, bezprostředně po příchodu do školy (družiny).
•    Žák si provádí test sám, výtěrem tyčinkou z kraje nosu. Učitel pouze sleduje testování.

Podrobnější informace najde na webové aplikaci Bakaláři - Komens- Nástěnka školy.

Stránka pro rodiče

Instruktážní leták