Krizová opatření s účinností od 5. října 2020 02.10.2020

Z rozhodnutí vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR je od 05. 10. 2020 vyhlášen nouzový stav. Zároveň začnou platit i krizová opatření s účinností od 5. října 2020 od 0.00 hod. do dne 18. října 2020 do 23.59 hodin.
Pro školy:

Součástí vzdělávání není zpěv ani sportovní činnost uvnitř i venku, vyloučeny však nejsou venkovní aktivity (např. procházky). Zákaz zpěvu a sportovní činnosti se netýká mateřských škol a zákaz sportovní činnosti se netýká prvního stupně základní školy.

Tzn. výuka Hudební výchovy bude na celé škole pokračovat, ale bez zpěvu. Bude zaměřena na  poslech a teorii. Tělesná výchova na II. stupni bude dle počasí nahrazena vycházkami nebo se hodiny mohou využít i  pro výuku jiných předmětů (matematika, informatika - práce v Classroom, Meet,..)

Kroužky – nejsou zakázány, nicméně MŠMT doporučuje zvážit jejich realizaci. Na základě tohoto doporučení odkládáme zahájení kroužku na týden od 19. 10. 2020.