Provoz MŠ od 25. 05. 2020 27.05.2020

Upravená pravidla organizace provozu Mateřské školy Na Biřičce s platností od 25. 5. 2020

Upozornění pro zákonné zástupce dětí:
Provoz Mateřské školy je dočasně stanoven od 7:30 do 16:00 hodin z důvodu personálního zabezpečení provozu mateřské školy a nezbytných hygienických opatření k zajištění bezpečnosti dětí a zaměstnanců školy.

Provoz je určen především rodinám, které nemají jinou možnost, jak zajistit dohled nad svým dítětem. Proto důkladně zvažte nezbytnost obnovení docházky svého dítěte do MŠ.

K docházce do Mateřské školy budou přijímány pouze děti zcela zdravé. Děti, u kterých bude při ranním filtru zjištěna zvýšená teplota nebo jiné příznaky virové infekce (kašel, rýma, bolest hlavy apod.) nebudou do mateřské školy přijaty. Pokud se tyto příznaky objeví u dítěte během pobytu v MŠ, budou zákonní zástupci ihned kontaktováni a jsou povinni si dítě neprodleně vyzvednout. Týž den navštíví lékaře a ihned informují Mateřskou školu o zdravotním stavu dítěte. Po návratu dítěte po nemoci, bude nutné dodat potvrzení lékaře, že je dítě zdravé.

Organizační pokyny:
1.    Pro vstup do areálu Mateřské školy zvoňte.
2.    Nezdržujte se zbytečně v areálu MŠ.
3.    V areálu MŠ nadále noste roušky.
4.    Děti budou přebírány u vchodových dveří do MŠ. Na školní zahradě dodržujte 2metrové rozestupy na předem označených místech.
5.    Dětem bude před příchodem do MŠ změřena teplota a proběhne kontrola zdravotního stavu. Teplota nesmí být vyšší než 37°C.
6.    Rodič podepíše čestné prohlášení o stavu dítěte.
7.    Dítě si po převléknutí důkladně umyje ruce pod dohledem učitelky, případně provozní pracovnice MŠ. Rodiče nebudou vstupovat do budovy školy!
8.    V případě příznivého počasí budou děti trávit co nejvíce času na školní zahradě. Všechny děti se musí převlékat, nesmí mít stejné oblečení do budovy a ven.
9.    Děti nebudou do MŠ nosit žádné vlastní hračky.
10.    Po předání a vyzvednutí dítěte rychle opusťteareál školy.
11.    Dítě bude mít s sebou v batůžku oblečení do MŠ, na ven + náhradní oblečení, 1 roušku.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Nicol Exnerová