Mladý chemik 23.02.2018

SOUTĚŽ HLEDÁ SE NEJLEPŠÍ MLADÝ CHEMIK
Žáci deváté třídy se zúčastnili na podzim školního roku 2017/2018 teoretické části soutěže MLADÝ CHEMIK. Nejlepší  z nich – Anna Marie Kudláčková, Lukáš Růžička a Marek Vojta - reprezentovali naši školu v prosinci ve druhém kole soutěže, které se konalo na SPŠCH v Pardubicích.
Poprvé se naši žáci zúčastnili také projektové části soutěže, kde představili svůj projekt na téma Vliv výfukových plynů na životní prostředí a lidské zdraví. Projekt zpracovávali od listopadu do ledna v hodinách přírodopisného semináře.  Dobrou práci odvedli všichni z osmé i deváté třídy díky, kterým vznikla PP prezentace a krásný panel znázorňující negativní dopad automobilových zplodin na člověka i přírodu.
Velké díky patří žákům, kteří celý projekt v Pardubicích představili a odprezentovali před odbornou porotou: Marku Vojtovi, Lukáši Růžičkovi, Saše Plíškové, Báře Vitákové a Elišce Vondráčkové.